Asistent prodaje i marketinga

Beograd (Savski Venac), Serbia

Firma Solfins ima potrebu da proširi svoj tim sa pojedincima koji napredovanje u svojoj karijeri pronalaze u radu sa savremenim softverskim rešenjima i 3D tehnologijama. Multidisciplinarnost problematike koju rešavamo kod naših klijenata traži multidisciplinarne osobe koje su spremne za kontinuirano učenje i usavršavanje. Mi cenimo predznanje, ali još više cenimo potencijal i spremnost da se stiču nova znanja. Za dodatne informacije pogledajte sadržaje sa našeg sajta  www.solfins.com.

    Opis posla

    Sagledavanje potreba i proaktivno kontaktiranje potencijalnih kupaca u cilju prodaje naših softverskih rešenja i usluga.
    Pretraživanje interneta i drugih resursa u potrazi za kompanijama koje se uklapaju u profil naših potencijalnih klijenata.
    Upravljanje upitima svih vrsta - novih i postojećih klijenata, za sva rešenja iz naše ponude.
    Upotreba, ažuriranje i prečišćavanje baze klijenata (CRM sistem).
    Prodaja preko telefona ili zakazivanje sastanka kod potencijalnih klijenata za predstavnike prodajnog tima koji rade direktnu prodaju.
    Izrada ponuda, tipskih ugovora i ostale dokumentacije koja se razmenjuje sa klijentima u toku procesa prodaje.
    Kreiranje internih i eksternih izveštaja prema definisanim obrascima.
    Konstantna edukacija i upoznavanje sa našim proizvodima i industrijama u kojima rade naši klijenti
    Priprema i sprovođenje marketinških kampanja.
    Učešće u kreiranju sadržaja za web stranice i socijalne medije.
    Učešće u organizaciji događaja koji se odvijaju onlajn ili uživo - seminara, radionica i sajamskih manifestacija.
    Intenzivna saradnja i timski rad sa marketingom, direktnom prodajom i tehničkim sektorom u firmi.
    Iskrenost i pouzdanost podrazumevaju se, kako u internoj komunikaciji, tako i u odnosu sa klijentima.

    Poželjne veštine i iskustva

    Opšte poznavanje mašinske industrije, tržišta i kompanija, tehničko obrazovanje i iskustvo prodaje u ovoj oblasti.
    Iskustvo iz daljinske prodaje - obrada baza, telefonska i mejl komunikacija, podrška klijentima.
    Iskustvo rada u timu - ukoliko vidite sebe kao nezavisnog prodavca na terenu, koji će klijentima sam rešavati kompleksne probleme, ovo nije radno mesto za Vas.
    Ukoliko vam nešto od poželjnih crtica u biografiji trenutno nedostaje, imaćete punu podršku tima da savladate te veštine.

    Vaš budući tim

    Tim u kom biste radili nazivamo "Inside Sales", jer najveći broja zadataka odgovara ovakvoj organizacionoj jedinici i njenim zadacima.
    Ovaj tim čini ~5 ljudi, različitog profila, obrazovanja i iskustva, i svi su Asistenti prodaje i marketinga, jer ceo tim služi za podršku ova dva sektora.
    Trudimo se da zadatke odradimo i prema afinitetima i prema prioritetima - svi rade sve kad treba, ali nešto rade češće i više, prema dogovoru.
    Radimo intezivno i zato su nam timski rad i dobra saradnja od ključnog značaja za uspeh.
    Imamo prodajne ciljeve i ostvarujemo ih redovno bez naročitog pritiska - ako uradimo sve što se dogovorimo.
    Kao što delimo obaveze, tako delimo i ostvarene timske nagrade - uvek sa težnjom da sve bude jednako raspoređeno.
    Dobar član tima treba nam uvek i učinićemo sve što je do nas da vas zadržimo.

    Zaposlenima nudimo

    Profesionalna obuka za sve naše procedure, alate, proizvode, kao i kontinuirano usavršavanje. Mogućnost napredovanja u poslu, kroz lično napredovanje i rast kompanije. Privatno zdravstveno osiguranje.
    Rad u inovativnom okruženju u kome se koriste najsavremenija tehnološka i softverska rešenja. Prijatno radno okruženje, dobri međuljudski odnosi.
    Balans između privatnog života i karijere. Dinamičan i raznovrstan posao.
    Napredak od prvog dana i rast kroz vaše usavršavanje i doprinos uspehu vašeg tima.

    Format i uslovi za prijavu

    Kompletan materijal se predaje u vidu jednog PDF dokumenta, koji će u sebi sadržati motivaciono pismo, biografiju i ostali materijal od značaja.

    Saveti za formiranje motivacionog pisma i biografije

      Motivaciono pismo, ne duže od jedne stranice. Akcenat biografije treba da bude na vašim veštinama, dostignućima, ambicijama i radnom iskustvu.
    Recite nam šta ste radili, šta ste sposobni da radite ili biste želeli da radite. Molimo vas da ne šaljete diplome ili sertifikate koje niste naveli u biografiji, jer u preliminarnoj fazi gledamo samo sadržaj biografije i motivacionog pisma.
    Dokaze o diplomama i dostignućima možete doneti sa sobom na razgovor.
    Samo kandidati iz užeg izbora biće pozvani na razgovor.