Operater za aditivne tehnologije i reverzni inženjering

Beograd (Savski Venac), Serbia

Firma Solfins ima potrebu da proširi svoj tim sa pojedincima koji napredovanje u svojoj karijeri pronalaze u radu sa savremenim softverskim rešenjima i 3D tehnologijama. Multidisciplinarnost problematike koju rešavamo kod naših klijenata traži multidisciplinarne osobe koje su spremne za kontinuirano učenje i usavršavanje. Mi cenimo predznanje, ali još više cenimo potencijal i spremnost da se stiču nova znanja. Za dodatne informacije pogledajte sadržaje sa našeg sajta  www.solfins.com.

Na poziciji Operatera za aditivne tehnologije i reverzni inženjering tražimo osobu koja će obavljati sve poslove i zadatke vezano za ovaj deo poslovanja, samostalno ili, po potrebi, zajedno sa drugim članovima tima.

Podrazumevamo da jedna osoba ne može odmah imati znanja i iskustva za sve što je potrebno na ovoj poziciji i spremni smo da investiramo u vaše učenje i napredak na neodređeni vremenski period.

Preduslovi

  1. Iskustvo u radu sa aditivnim tehnologijama (FDM i SLA/DLP/LCD).
  2. Opšte poznavanje 3D tehnologija, 3D modeliranja, itd.
  3. Rad u 3D CAD softveru.
  4. Spremnost za rad na terenu, u Srbiji i inostranstvu, za potrebe 3D skeniranja na lokaciji, isporuke i servisa mašina kod klijenata, obuke korisnika, itd.
  5. Spremnost za učenje i usavršavanje, u Srbiji i inostranstvu.
  6. Dobro poznavanje engleskog jezika.
  7. Vozačka dozvola B kategorije.
  8. Komunikativnost u odnosu sa kolegama i klijentima.
  9. Puna odgovornost za preuzete zadatke.

Drugi detalji:

  • Radno mesto: Solfins Beograd-Senjak
  • Radno vreme: radnim danima klizno od 8-9h do 16-17h
  • Tip ugovora: neodređeno.

Opis posla

Komunikacija:

  • Komunikacija sa kolegama - Intezitet i preklapajući poslovi podrazumevaju otvorenu, iskrenu i efikasnu komunikaciju sa svim kolegama kako bismo usluge klijentima stalno unapređivali u svakom pogledu.
  • Komunikacija sa klijentima - S obzirom da radimo sa stotinama klijenata od svakog zaposlenog očekuje se da u svom domenu posla može da precizno razume i dodatno definiše zahteve klijenata, da predloži rešenje, da proceni parametre posla i da zaključi dogovor sa klijentom, odnosno da uključi odgovarajuće kolege svaki put kada proceni da je to potrebno.
  • Komunikacija sa distributerima i proizvođačima - Izvršilac na ovoj poziciji prvi je kontakt Solfinsa za komunikaciju sa svim stranim partnerima (na engleskom jeziku) što podrazumeva razmenu svih informacija za postojeće i nove proizvode, servisne procedure i sva druga dokumenta (nabavka, uvoz).
  • Komunikacija sa ostalim partnerima - Samostalna komunikacija sa svim drugim akterima gde je to potrebno vezano za uvoz, transport, sajmove, gostujuća predavanja, obuke, isporuke, itd.

Magacin i radionica:

  • Održavanje radionice i magacina u urednom stanju i u skladu sa realnim stanje celokupnog inventara - mašina, uređaja, alata i pribora, rezervnih delova, potrošnih materijala, itd.
  • Praćenje stanja svih potrebnih artikala, predlozi za blagovremene nabavke, kreiranje zahteva za poručivanje sa tačno definisanim troškovima i komunikacija sa dobavljačima.
  • Priprema, pakovanje i isporuka paketa za klijente uz izdavanje otpremnica - za direktnu isporuku ili putem kurirskih službi.
  • Ovaj deo posla podrazumeva i prenošenje tereta za potrebe preuređenja prostora, dopune magacina, isporuke klijentima, izlaganja na sajmovima.

Usluge za klijente:

  • Usluge 3D štampe, 3D skeniranja i reverznog inženjeringa za firme i pojedince - u Solfinsu ili na terenu.
  • Vršenje obuka za sve klijente u oblasti 3D štampe i skeniraja za firme i pojedince.
  • Usluge održavanja i servisiranja mašina i uređaja - samostalne popravke/zamene u skladu sa procedurama i uz komunikaciju sa proizvođačima.
​Sve usluge za klijente podrazumevaju obavljanje svih potrebnih zadataka da bi se uspešno isporučile:
  • Primanje, obrada i odgovaranje na zahteve za ponudu.
  • Dogovaranje svih detalja za izvršavanje posla.
  • Izvršavanje posla uz praćenje svih procedura i preporuka dobre prakse u pogledu bezbednosti, higijene, kvaliteta, tehnologije, itd.
  • Uredno vođenje celog ciklusa izvršenja posla kroz sve faze (od upita do potvrđene otpremnice).

Podrška prodaji:

  • Samostalno preuzimanje komunikacije sa klijentima, davanje ponuda, izvršenje i isporuka poslova.
  • Preusmeravanje komunikacije na kolege ili nadređene po potrebi (npr. kada je prepoznat potencijal koji prevazilazi dati posao).
  • Povratne informacije sa terena u cilju boljeg razumevanja potreba klijenata.
  • Organizacija i prioritizacija poslova i aktivnosti prema planu menadžera poslova 3D štampe i 3D skeniranja.

Organizacija i dokumentacija:

  • Odgovorno korišćenje internih softverskih sistema za obavljanje posla - CRM (upravljanje kontaktima klijenata), ERP (upravljanje informacijama o poslovima, radnim satima, stanjem u magacinu, ponudama, pretplatama, itd).
  • Uredno vođenje komunikacije sa klijentima, ponudama, otpremnicama, itd.
  • Arhiviranje i kreiranje potrebne dokumentacije za internu upotrebu i klijente - poslovnih, korisničkih i servisnih procedura, uputstava, itd.

Učenje i usavršavanje:

  • Upoznavanje sa mašinama, softverskim alatima i svim drugim resursima za obavljanje poslova koji su već na raspolaganju u Solfisu i isporučeni klijentima.
  • Praćenje tehničkih procedura proizvođača kroz postojeća dokumenta i korisničke portale za komunikaciju vezano za servis i prodaju opreme i usluga.

Nadređene osobe:

  • Menadžer poslova 3D štampe i 3D skeniranja
  • Viši menadžment

Poželjna iskustva i veštine

  • Iskustvo u radu sa raznovrsnim 3D tehnologijama.
  • Rad u SolidWorks i/ili CATIA 3D CAD softverima.
  • Iskustvo u radu u okruženju radionice/proizvodnje i korišćenju različite opreme i alata.
  • Rad sa mrežnom geometrijom i reverzni inženjering.

Prednosti rada u Solfinsu:

  • Stabilna i uspešna firma sa preko dve decenije na tržištu i preko 5 godina prosečnog ostanka zaposlenih.
  • Mali kolektiv sa 30-35 zaposlenih sa kojima delite dobar deo zadataka i uslova rada.
  • Rad sa najprestižnijim softverskim i hardverskim tehnologijama.
  • Definisano radno okruženje sa svim potrebnim alatima i resursima za obavljanje posla.
  • Podrazumevano učenje i upoznavanje sa novim tehnologijama koje se pojave na tržištu.
  • Privatno zdravstveno osiguranje za zaposlenog (i porodicu).
  • Parking u neposrednoj blizini firme.